nahoru

Městský dům kultury Sokolov

Sokolov, srdce západočeských lázní. Kam nejenom v létě


Město Sokolov je spojené s průmyslem, především s těžbou hnědého uhlí a chemickými závody, ale je to také město, které má řadu památek s krásnou okolní přírodou, kde kypí život. A právě z tohoto úhlu poznáte Sokolov nejlépe během procházky či jízdě na kole cyklotrasou „Městský okruh“ kterou vás teď aspoň pomyslně provedu. Cestou uvidíte jak nesmazatelné stopy bohaté historie města, tak i současný pestrý život obyvatel.                              

Číst dál: Sokolov, srdce západočeských lázní. Kam nejenom v létě

Technický správce MDK Zdeněk Gautsch: Obnovujeme parkety na velkém sále

Na slavnostním velkém sále Hornického domu, kde se konají plesy, koncerty, hodiny tanečních kurzů i mezinárodní taneční soutěže, již nevyhovuje tanečníkům ani vzhledově parket.

Číst dál: Technický správce MDK Zdeněk Gautsch: Obnovujeme parkety na velkém sále

Vratislav Emler, ředitel Krajské knihovny K. Vary: Přejeme příjemné čtení

Jako loni si mohou čtenáři stránek MDK Sokolov užít léto s vítěznými povídkami naší každoroční Literární soutěže pro amatérské spisovatele a jejich dosud nepublikované povídky. Celkem se jich v letos v Krajské knihovně sešlo 46 z celé České republiky.14 příspěvků bylo z Karlovarského kraje a 6 přímo z Karlových Varů. Nejvzdálenější město, odkud přišla povídka, jsou Šilheřovice (poblíž Ostravy). Průměrný věk přispěvatelů je letos 26 let, nejmladšímu je 14 let, nejstaršímu 71. Nejvíce povídek poslaly ženy, celkem 32.

Číst dál: Vratislav Emler, ředitel Krajské knihovny K. Vary: Přejeme příjemné čtení

Bohuslav Zámečník: Líbí se mi atmosféra kulturního léta

Koncerty Sokolovského kulturního léta na Starém náměstí navštěvuji moc rád, i když si samozřejmě vybírám podle svého gusta. Moc se mi letos líbil recitál písničkáře Miroslava Palečka. Přišlo nás plno a umělec s námi vytvořil moc příjemnou, komorní, skoro rodinnou atmosféru.

Číst dál: Bohuslav Zámečník: Líbí se mi atmosféra kulturního léta

Thomas Thomaschke, intendant Festivalu uprostřed Evropy: Začínáme

Mezinárodní přeshraniční přehlídka klasické, jazzové, etnické hudby a výtvarného umění Festival uprostřed Evropy, který začala tuto neděli slavnostním koncertem Pražského komorního orchestru v kostele fojtského Falkensteinu, má letos téma "Zpěv je mateřštinou lidstva". Sedm desítek půvabných míst podél obou stran česko-německé hranice od gotického kostela v hornofranckém Tirschenreuthu přes Galerii umění v Karlových Varech a zámek nad Děčínem po strojovnu továrny na klavíry v hornolužické Löbau přivítají do začátku srpna vynikající sólisty a vokální soubory jako Valera Sabaduse,

Číst dál: Thomas Thomaschke, intendant Festivalu uprostřed Evropy: Začínáme

Martin Volný: Tak to tu ještě nebylo

V pondělí 16. 6. v 19:00 si dovolujeme pozvat do divadla všechny příznivce divadla a sokolovských ochotníků ze souboru Divadlo bez zákulisí. Soubor připravil v režii Dany Telínové monodrama hry Jana Kameníčka KOCOURKU MILEJ, JÁ PRO TEBE PLÁČU. Ve hře vystupuje Pavlína Šponiarová, tato přední herečka souboru, která je, za své herectví, pravidelně oceňována na soutěžních přehlídkách.

Číst dál: Martin Volný: Tak to tu ještě nebylo

Andrea Burešová: Mirákl se chystá na mistrovství světa

Andrea Klugová

Naše taneční skupina Mirákl působící při Městském domě kultury Sokolov má za sebou velmi úspěšnou sezonu a před sebou vyvrcholení v podobě mistrovství světa. Z třídenního tanečního maratonu Mistrovství ČR v uměleckých tanečních disciplínách, který poprvé spojil dohromady soutěž formací i malých skupin, včetně sól a duetů, jsme přivezli v konkurenci dvou tisíc tanečníků deset titulů mistrů ČR a 10 titulů vícemistrů ČR.

Číst dál: Andrea Burešová: Mirákl se chystá na mistrovství světa

Radek Laurin: Rockbeach letos ještě plážovější

Radek Laurin

Festival Rock Beach bude letos ještě více plážový, než kdykoli předtím. Kvůli opravám městského koupaliště se totiž koná na pláži přírodního Koupaliště Michal, a to v sobotu 7.6. Od 14 hodin do půlnoci zahrají písničkář Marek Borský z Nové Role, metaloví We All Gonna Die z Litoměřic, rock-popví Bags ze Strakonic, místní punkeři Eternal Fire s mou maličkostí, pražští Loco Loco hrající ve stylu rock-screamo, crossoverová pražsko-sokolovská kapela Fourth Face, slovenští The Paranoid a Zoči Voči a před půlnocí rock´n´rolloví Imodium z Prahy.

Číst dál: Radek Laurin: Rockbeach letos ještě plážovější

Třikrát BRAVO!

Duše, oko a ucho labužníka se pokochaly ve čtvrtek, 8. 5. od 19:00 v kině Alfa! Proč? Protože do Sokolova dorazila klasika světového formátu - Mariinské divadlo z Petrohradu s baletem P. I. Čajkovského Labutí jezero.

Jeden z top baletních souborů světa jsme mohli vidět při představení vzniklém k 275. výročí založení carského ruského baletu. Jednalo se o 3D záznam z června 2013.

Číst dál: Třikrát BRAVO!

Tomáš Kábrt: Ocenění osobností města je zážitek

Upozornit na dobré příklady užitečných a obětavých lidí ve městě každoročním vyhlášením osobností Sokolova je pozoruhodná tradice. Inspiruje k zamyšlení o druhých, o všem dobrém, čím se ostatní obyvatelé města zabývají, v čem vynikají, jak se přitom dokážou semknout, respektovat a také společně dokázat zajímavé věci. A není tu těch dobrých věcí a lidí vůbec málo.

Číst dál: Tomáš Kábrt: Ocenění osobností města je zážitek

Martin Volný, režisér Divadla bez zákulisí: ZAHÁJENÍ ZKOUŠEK NOVÉ HRY

Ve středu 9. 4. 2014 v 17:30 budou zahájeny zkoušky nové hry NEŘÍKEJ MI LÁSKO od španělské dramatičky a scénáristky Marty Buchaca v překladu Romany Redlové a úpravy Ivany Slámové.

Hra byla režisérem Martinem Volným a dramaturginí Marií Volnou vybrána po dlouhém studování a pročítání stovek anotací a textů po dobu cca 3 měsíce. Proč se rozhodli právě pro tuto hru?

Číst dál: Martin Volný, režisér Divadla bez zákulisí: ZAHÁJENÍ ZKOUŠEK NOVÉ HRY

Ředitel MDK Jan Picka: Loutkové divadlo nyní o princeznách

Po oblíbených Kašpárkových dobrodružstvích uvádí nyní loutkoherecký soubor Divadla bez zákulisí při Městském domě kultury na naší loutkové scéně nedělní pohádky o princeznách. V příběhu O princezně Milušce se děti naučí, proč se nemá lhát, pohádky O zamilované princezně a O šípkové Růžence učí nejmenší diváky vážit si lásky a věrnosti ve vztazích s druhými. Autorkou půvabných inscenací je režisérka Dana Telínové. Četnost představení se po počátečním obrovském zájmu ustálila na jednom v neděli.

Číst dál: Ředitel MDK Jan Picka: Loutkové divadlo nyní o princeznách

Marek Tyrpák a Iva Šoltészová: Plesáme v MDK

Na sokolovské plesy chodíme moc rádi. Plesová sezona v Městském domě kultury je letos opět velmi bohatá, i když loni bylo plesů snad ještě více, než letos.  Plesají tu místní maturanti, taneční školy i farníci. Nejvíce se nám zatím líbily maturitní plesy tříd ze sokolovského gymnázia a integrované střední školy.

Číst dál: Marek Tyrpák a Iva Šoltészová: Plesáme v MDK

Martin Volný: JEDLÍCI ČOKOLÁDY V SOKOLOVĚ

V úterý 4. února zavítal do Sokolova po šesti měsících opět soubor JakoHost z Plzně se svou hrou Jedlíci čokolády.

Jednalo se o představení doporučené z loňské přehlídky Sokolovská čurda, které bylo zařazeno do nabídky předplatného MDK.

Číst dál: Martin Volný: JEDLÍCI ČOKOLÁDY V SOKOLOVĚ

Martin Volný, režisér Divadla bez zákulisí: Benefice pokračují

V pondělí 13. 1. jsme odehráli historicky první, opravdu benefiční, představení. Rozhodli jsme se takto finančně podpořit našeho kamaráda a dlouholetého lektora Sokolovské čurdy, Františka Zborníka. Tomu bylo diagnostikováno onkologické onemocnění. Je to neoperovatelné a jedinou šancí se stala protonová léčba. Bohužel, jak se stalo zvykem v tomto státě, VZP tuto léčbu odmítá uhradit s tím, že nemají na Františka "kolonku".

Číst dál: Martin Volný, režisér Divadla bez zákulisí: Benefice pokračují

Taneční mistr Josef Kábrt: Starší radí MDK

„Sedím" již řadu let v Radě starších MDK. Co je to za orgán? Jde o neoficiální poradní sbor ředitele MDK, který byl vytvořen 3. února 2011 z iniciativy ředitele.  Je tvořen skupinou 5 seniorů, z nichž každý „vyniká" určitou specializací, která byla jeho životním posláním či koníčkem. Jde např. o obory divadla, výtvarného umění, tance a společenského chování, historie regionu, architektury apod.

Číst dál: Taneční mistr Josef Kábrt: Starší radí MDK

Petr Macháček, taneční mistr

Srdečně zvu všechny milovníky hudby a tance na závěrečný ples podzimních mládežnických kurzů naší taneční školy. Koná se v sobotu 11.1. od 19 do 24 hodin ve Velkém sále sokolovského Hornického domu, hrát bude  místní vynikající orchestr Sokrat. Na sezónu Jaro 2014 jsme připravili od 20.1. pokračovací kurzy pro mládež každé pondělí od 18.30 hodin, základní kurzy pro dospělé od 21.1. každé úterý od 18.30 hodin a pokračovací kurzy pro dospělé také od 21.1. každé úterý od 20 hodin. Těším se i v novém roce na všechny příznivce společenského tance a děkuji Městskému domu kultury za dobrou spolupráci při pořádání našich kurzů a dalších akcí.

3.1.2014

 

Petr Gautsch: Chodí noví lidé

Pomáhám již několik let jako pořadatelská služba Městského domu kultury při večerních hudebních a divadelních představeních v divadle nebo klubu mladých v Hornickém domě a v Klášterním kostele svatého Antonína Paduánského. Za tu dobu dovedu již odhadnout, kteří lidé přijdou na kterou akci. Nejsme moc velké město, a tak chodí většinou lidé stále stejní, kteří to tu už doře znají. V posledních měsících jsem si ale všiml, že na představeních Městského domu kultury přibývá lidí úplně nových, kteří se třeba ptají, kudy se jde do divadla nebo kde jsou toalety. Je vidět, že nabízený program v poslední době zajímá stále více lidí, kteří přicházejí třeba úplně poprvé a připojují se k pravidelným návštěvníkům. Z toho mám radost a se mnou všichni spolupracovníci v Městském domě kultury.

9.12.2013

Petra Cimbalová a Jindra Svatoš: Díky!

Děkůůjéééméé za koncert Jarka Nohavicy, byl super. Milujeme jeho písničky i jeho jako člověka. Asi se u nás líbilo i jemu, chválil naše divadlo i nás jako publikum, liboval si žertem, že se k nám "konečně dostal" a koncert natáhl na dvě hodiny. S celým nabitým divadlem jsme si také zazpívali. Došlo na nové i staré písně, na kytaru i akordeon. Je skvělé, že Městský dům kultury zve do Sokolova takové umělecké osobnosti, v poslední době jsme tu byli nadšení i z Dana Bárty s Illustratosphere také v divadle nebo z nádherného recitálu Romana Dragouna v modlitebně na Šenvertu. Díky, jen tak dál.

2.12.2013

Dvanáctý Třetí věk v Kynšperku

V sobotu 23. listopadu jsme od 1900 reprízovali naší aktuální činohru před publikem v Kynšperském kulturním stánku. Do divadla, navzdory televiznímu fotbalovému utkání Sparta -Boleslav, dorazilo cca 65 diváků. To je krásné a tak jsme se moc těšili.

Sedmá hodina odbyla a my se do toho pustili. Naše aktuálka je poměrně současná a nastal tak trochu generační problém.

Číst dál: Dvanáctý Třetí věk v Kynšperku

Klára Vyhnánková: Festival se podařil

Vážený pane řediteli,

děkujeme za Vaši všestrannou podporu festivalu Film Sokolov 2013. Bez vašeho přívětivého přístupu, by Film Sokolov nemohl proběhnout.

Diváci zhlédli 10 ojedinělých filmových snímků, vyslechli 5 přednášek, komentovanou projekci hudebních klipů a aktivně se zúčastnili panelové debaty s předními odborníky na aktuální téma "Copyright a pirátství". Festival doprovázely výstavy a projekce, které divákům představovali  problematiku internetových MEMů. Zakončen byl tradičně zajímavým výletem s panem doktorem Rojíkem k čedičovým sopkám.

Číst dál: Klára Vyhnánková: Festival se podařil

Zázraky se dějí a sny se plní

Na začátku byl nereálný sen. Mít své vlastní auto na převoz kulis. V souboru jsme na toto téma vedli diskuze již roky. Vždy se stejným výsledkem - nemáme na pořízení peníze. Tak to šlo rok za rokem. Po "nabitých" sezonách 2011/12 a 2012/13 už nám bylo trapné si pořád auto půjčovat. Ne, že by pan Straka nebyl ochotný, ale i jemu to někdy dělalo komplikace v jeho podnikání.

Číst dál: Zázraky se dějí a sny se plní

Programový pracovník a muzikant Radek Laurin: Rockeři se zase mají na co těšit

Radek LaurinPo prázdninách pokračujeme rockovým podiem na Hornické pouti v sobotu 14. září od 13 hodin v areálu Bohemie s devíti regionálními kapelami a ohňostrojem, před kterým od 21 hodin zahraje i pražských Sto zvířat. Na novém náměstí bude zároveň k vidění a slyšení kapela Xindla X, špičkový beatlesácký revival The Backwords nebo Katapult. V nové klubové sezoně na místní rockery čeká v sokolovské kinokavárně Alfa už 56. Alfafest, pořádáme tato živá hudební vystoupení od roku 2006. Budou to v pátek 11. října od 20 hodin dvacetiletí crossoveroví Blackmailers z Chebu, hc-metaloví I Warned You z Chodova a místní podobně zaměření Resolution. 

Číst dál: Programový pracovník a muzikant Radek Laurin: Rockeři se zase mají na co těšit

Ředitel MDK Jan Picka: Když se podzim zeptá, co jsme dělali v létě

Městský dům kultury v Sokolově využil prázdnin k dalším užitečným investicím do interiérů svých objektů - kina Alfa v Hornické ulici a Hornického domu na náměstí Budovatelů. V kině prošla celkovou obnovou šatna pro diváky a osvětlení ve vstupní hale na efektnější a úspornější ledkové. Nově otevřená stylová restaurace Scéna v Hornickém domě dostala po novém nábytku pro hosty také kompletní nové vybavení kuchyně.

Číst dál: Ředitel MDK Jan Picka: Když se podzim zeptá, co jsme dělali v létě

PhDr. Jana Fefferová, dramaturgyně MDK: S novou sezónou nové zážitky…

Jana FefferováBlíží se nejenom začátek školního roku a podzim , ale také nová divadelní sezóna a vůbec doba, kdy opouštíme koupaliště( v našem případě náměstí) a vracíme se „pod střechu". Ještě než se s létem rozloučíme definitivně, čeká nás Hornická pouť 14. září, kterou vrcholí naše celoroční práce. Na Hornické pouti se totiž snažíme představit průřez tím nejlepším, co můžeme nabídnout v oblasti zábavy.

Číst dál: PhDr. Jana Fefferová, dramaturgyně MDK: S novou sezónou nové zážitky…

Ředitel MDK Jan Picka: Léto s kulturou a dárkem

Letní prázdninové měsíce bývají také dobou prázdnin divadelních, koncertních, galerijních i filmových. Městský dům kultury v Sokolově připravil na tyto měsíce pravidelné koncerty pod širým nebem na sokolovském Starém náměstí, duchovní výstavu v klášterním kostele svatého Antonína i každodenní filmová představení v městském 3D kině Alfa více soustředěné na dětské diváky.

Číst dál: Ředitel MDK Jan Picka: Léto s kulturou a dárkem

Martin Volný: Třetí věk na Husovce

Martin VolnýV pátek 14. června nás čekal útulný sálek divadla Husovka v Karlových Varech. To je místo kam se vždycky moc těšíme i kvůli kamarádům z divadelního souboru D3. Nejen před nimi jsme se chtěli předvést v nejlepším možným výkonem. Do divadla dorazilo 36 diváků. To je podle D trojkařů dost slušná návštěva. Je, ale nutno přiznat, že minimálně deset lidí bylo z D3. Publikum se docela bavilo, ale já jsem prožíval, zbaběle schován na balkóně, docela muka.

Číst dál: Martin Volný: Třetí věk na Husovce

Hana Jásková: Spletenec života Jana Smejkala v Sokolově

Hana JáskováKlášterní kostel sv. Antonína Paduánského představil ve svých prostorách monografickou výstavu Jana Smejkala - "Splice of life". Kurátoři výstavy jsou Ljuba Beránková a Josef Vomáčka. Jan Smejkal, konceptuální tvůrce, kreslíř, malíř a pedagog, se narodil 17. května roku 1948 v Berouně. Vystudoval Vysokou školu umělecko – průmyslovou (ateliér Františka Muziky) v Praze a roku 1968 emigroval do Německa, kde studoval na Staatliche Hochschule für bildende Künste Städelschule ve Frankfurtu nad Mohanem.

Číst dál: Hana Jásková: Spletenec života Jana Smejkala v Sokolově

Andrea Klugová, vedoucí taneční skupiny Mirákl: Vyhráváme co se dá

Andrea KlugováHlavní cenu, letní pobyt v New Yorku s tanečními workshopy pod vedením nejlepších světových choreografů, vyhrála v tour Taneční skupina roku sokolovská taneční skupina Mirákl působící při zdejším Městském domě kultury. Součástí výhry jsou i tréninky v tanečních studiích na Broadwayi. Zatančit si zde je sen každého tanečníka. Mirákl jako svého zástupce vysílá sedmnáctiletou Markétu Vajdíkovou, která ve skupině aktivně tančí 14 let a zároveň se věnuje přípravě choreografií v dětských věkových kategoriích.

Číst dál: Andrea Klugová, vedoucí taneční skupiny Mirákl: Vyhráváme co se dá

Roman Heřman: Dům kultury má novou restauraci Scéna

Roman HeřmanV historickém Hornickém domě na sokolovském náměstí Budovatelů otevřel Městský dům kultury kompletně obnovenou restauraci s novým názvem Scéna, stylovým interiérem inspirovaným divadelním a filmovým uměním, novou kuchyní a obsluhou. Šéfkuchařem je tu František Peter, který přišel z restaurace penzionu Atmosféra v Lokti, kterou svým kuchařským uměním v regionu proslavil.

Číst dál: Roman Heřman: Dům kultury má novou restauraci Scéna

Karel Ehrlich: Štístko v divadelním baru

Karel EhrlichKavárnu v Městském divadle Sokolov provozuje nově tým místní zážitkové Kavárny Štístko sídlící v Gagarinově ulici. Návštěvníci divadla zaznamenali tuto změnu velmi příznivě, pochvalují si hlavně, že o přestávce představení se obsluha u baru podstatně zrychlila, nemusí již jako dříve dlouho čekat na své nápoje a sortiment se rozšířil o sladkosti, slané pečivo a různé druhy kvalitní kávy.

Číst dál: Karel Ehrlich: Štístko v divadelním baru

Martin Volný: Káča roztancovala čerta v Kynšperku

Martin VolnýV neděli 14. 4. 2013 od 15.00 jsme odehráli naši pohádku Káča a peklo v Kynšperku. Děti jsou nádherné publikum. Rozzářená očka, smích a pokřikování na postavy je něco, co se nedá napodobit a neuvěřitelně to herce nabíjí. Hrálo se vlastně přesně rok po premiéře a na hercích je vidět, že mají hru naprosto v malíku. Teda ti co jsou ve hře od počátku. Dva noví čerti, Fanda Marek a Martin Volný se s hrou pořád ještě seznamují, a když se bude pohádka hrát ještě alespoň rok, třeba se i naučí zpívat. No zpívat?

Číst dál: Martin Volný: Káča roztancovala čerta v Kynšperku

Sokolovský písničkář Eda Bartůšek: Díky!

Eda BartůšekVelkou radost mi sokolovský dům kultury udělal koncertem Karla Plíhala. Jeho vystoupení nikdy nevynechám a opět byl skvělý. Inspiruje mě jeho klidný projev. Nevnucuje se, nekřičí, nezískává ani jinak křečovitě pozornost, a tím pozorněji mu lidé naslouchají. Užil jsem si také den dokumentárních filmů v kině Alfa, zvláště u snímku Pavla Abraháma Dva nula, který představuje fotbalové utkání Sparty a Slavie pohledem nikoli na hřiště, ale do hlediště, jsem se dost nasmál.

Číst dál: Sokolovský písničkář Eda Bartůšek: Díky!

Správce klášterního kostela Jaroslav Mudra: Památka žije

Jaroslav MudraNa aktuální jedinečnou výstavu Alchymie v sokolovském Klášterním kostele svatého Antonína, na níž pražská galerie Chemistry představuje nejvýznamnější české a slovenské výtvarníky nejmladší akademické generace, chodí denně kolem dvou desítek návštěvníků. To je více, než na většinu výstav v Praze i Karlových Varech. Výstavy zároveň kostel otevírají na celý týden veřejnosti a tedy i turistům se zájmem o pamětihodnosti města.

Číst dál: Správce klášterního kostela Jaroslav Mudra: Památka žije

Martin Volný: Třetí věk vyvolává otázky

Martin VolnýPro mě, jako režiséra sokolovského Divadla bez zákulisí, není větší škola než reakce diváků. Vědom si toho, vmísil jsem se masochisticky mezi diváky v baru o přestávce na premiéře naší nové hry Třetí věk a na konci mezi odcházející. Premiéra byla vyprodána a divadlo bylo zaplněné i při repríze. Příští reprízu hrajeme 12.4. v Habartově. Je to krásné, leč hra vzbudila docela rozporuplné reakce a vyvolala spoustu otázek. Pokusím se na některé odpovědět:

Číst dál: Martin Volný: Třetí věk vyvolává otázky

Miroslav Balatka: Filmový víkend byl skvělý

Miroslav BalatkaSokolovský filmový klub Alfa vedený sympatickou paní Pilařovou uspořádal víkend plný skvělých filmů z historie i současnosti české a světové kinematografie. Chtěl bych za sebe i celou svou rodinu, protože program pamatoval i na děti, za tuto akci moc poděkovat. Líbila se nám stylová výstava grafik Heleny Čubové, která je "rezidentní" výtvarnicí sokolovského filmového klubu a má svá monumentální díla i na fasádě kina. V sobotu nás pobavila nová komedie Terapie láskou a v neděli jsme si celý den akci užili s dcerkou. Obrovský úspěch u ní měla Knoflíková válka, své zážitky z četby si umocnila při Čarodějově učni a Hugovi a jeho velkém objevu. Bylo to super. Ještě jednou moc děkujeme za skvělou akci.

18.3.2013

Účastnice plesu města Markéta Prokešová: Bylo to báječné

Markéta ProkešováReprezentační ples města Sokolova byl letos opět báječný. Oproti ostatním plesům zdejší sezony je vždy tato akce o úroveň výš. Líbila se mi vkusná a nápaditá výzdoba sálů, kvalitní pohoštění i obsluha a samozřejmě bohatý umělecký program s kapelou známého vtipného klavíristy, zpěváka a skladatele Jaroslava Uhlíře, herečkou Yvettou Blanarovičovou, lidé si mohli "zařádit" s hanáckou cimbálovou muzikou Dolina ze Starého Města u Zlína, předtančením oslnil místní tanečník Jan Onder s atletkou Kateřinou Baďurovou, jako vítězný pár taneční soutěže České televize Stardance 2012, nebo s jeho domácí taneční partnerkou Lucií Hunčárovou. Zatančily také děti ze zdejšího vynikajícího studia Mirákl a souboru Glamour. K tanci výborně hrál chebský orchestr Koala, na výběr byla i diskotéka. Trochu mi dopálil nedostatek lístků do opravdu bohaté tomboly, ale příště už prý budou slosovatelné všechny vstupenky.

25.2.2013

Jana Fefferová: Mladé umění ve starém klášteře

Jana FefferováZvláště zajímavý program má letošní cyklus výstav současného českého výtvarného umění v Klášterním kostele svatého Antonína. Zahájila jej únorová expozice fotografií a textů „Současný český industriál“ o aktuální průmyslové architektuře v naší zemi. 11. března začne vernisáží velkolepá výstava Alchymie prezentující autory zastupované prestižní pražskou galerií nejmladšího

Číst dál: Jana Fefferová: Mladé umění ve starém klášteře

Ředitel MDK Jan Picka: Loutková scéna zahájila úspěchem

Naprostým úspěchem v podobě dvou vyprodaných představení za sebou zahájila svá představení v Sokolově po letech znovu obnovená městská loutková scéna v Hornickém domě. Ražisérka Dana Telínová a její „špagátoví kouzelníci“ z místního Divadla bez zákulisí potěšili množství dětí i rodičů premiérou své loutkové pohádky Kašpárkova dobrodružství.

Číst dál: Ředitel MDK Jan Picka: Loutková scéna zahájila úspěchem

Jitka Kocourová: Plesová sezóna vrcholí

Plesová sezona 2012/2013 v Městském domě kultury je v plném proudu. Zahájili ji již před Vánoci maturanti ze sokolovského gymnázia, jejich spolužáci z jiných tříd pokračovali v lednu, následovaly pěkný závěrečný ples mládežnických kurzů místní Taneční školy Petra Macháčka, další maturitní plesy loketské a sokolovské průmyslovky, živnostenské školy a také ples Policie České republiky. V únoru nás čeká v pátek 8.2. od 20 hodin Farní ples místních křesťanů, kde bude k tanci i poslechu hrát Pospolu band, program zpestří bohatá tombola, dobročinná dražba, různá vystoupení a v hudebním salonku dětská diskotéka. Na neděli 10.2. od 15 hodin připravuje Taneční škola Petra Macháčka Maškarní ples pro děti a rodiče v sobotu 16.2. ve 20 hodin vypukne Reprezentační ples města Sokolova. Jeho účastníky čeká bohatý program, v němž účinkují hudební skupina Koala, Jaroslav Uhlíř a Band, Yvetta Blanarovičová, Cimbálová muzika Dolina, Jan Onder a Kateřina Baďurová- vítězný pár televizní taneční soutěže Stardance 2012, Jan Onder a Lucie Hunčárová, taneční studio Mirákl, soubor Glamour, diskotéka Davida Smrže a Pavla Bartáka i bohatá tombola. V ceně vstupného od 350 do 500 korun jsou obložené mísy pro každého, víno a nealko. Plesovou sezonu zakončí v sobotu 23.3. opět Taneční škola Petra Macháčka a její závěrečný ples kurzů pro dospělé.

7.1.2013

Ředitel MDK Jan Picka: Loutky se vrací

Mám velkou radost z toho, že se nám v Hornickém domě podařilo obnovit stálou loutkovou scénu pro děti. Nápad vznikl v tak zvané radě starších, jejíž schůzky jsem inicioval se zkušenými kulturními pracovníky a pamětníky města. Podařilo se mi i přesvědčit radu a zastupitelstvo města, které na tento záměr uvolnilo finanční krytí ve výši milion korun. Loutkové divadlo mělo v sokolovském Hornickém domě dlouholetou tradici.

Číst dál: Ředitel MDK Jan Picka: Loutky se vrací

Ředitel MDK Jan Picka: Ježíškova pošta měla plno

Zkusili jsme v sobotu 8. prosince mimo dramaturgický plán Městského domu kultury uspořádat poprvé den vánočních her pro děti. Nazvali jsme jej Ježíškova cesta a ukázalo se, že rodiče i děti takovou akci velmi přivítali. Přišly dvě stovky dětí. Akce se uskutečnila díky velmi vstřícné podpoře místního Domu dětí a mládeže a Městské knihovny. Ve všech společenských prostorách Hornického domu hráli divadelníci ze souborů MDK, Bez zákulisí a Konvalinky, pohádky, tanečníci z našich souborů Mirákl, Glamour a další tančili a děti si mohly hrát o ceny u různých stanovišť s fantasticky kostýmovanými pohádkovými bytostmi a také napsat a nakreslit svá přání Ježíškovi. Ceny do soutěží věnovaly také Městská policie a Policie ČR v Sokolově. Velmi děkuji všem, kteří se na akci podíleli. Velký zájem dětí a rodičů mne vede k úvahám o opakování dne vánočních her i v dalších letech.

17.12.2012

Vedoucí kina Alfa Milan Kirchner: Na levnější promítání pro seniory může přijít každý

Milan KirchnerPrvní rok má za sebou promítání kina Alfa (nejen) pro seniory za snížené vstupné, původně od 30, nyní od 50 korun. Promítá se takto dvakrát měsíčně, a to vždy dopoledne od 10 hodin. Novinka se setkala se zájmem, chodí zhruba od 30 do 60 diváků. Lidé jsou většinou spokojeni, nejvíce si chválili film Útěk ze Sibiře. Někdy si ale i stěžují, jednu paní rozhořčily brutální scény ve filmu Atlas mraků. Za snížené vstupné promítáme filmy, které jsou již dva, tři měsíce v distribuci, maximálně mohou být dva roky staré, kvůli licenci.

Číst dál: Vedoucí kina Alfa Milan Kirchner: Na levnější promítání pro seniory může přijít každý

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2020 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.